احكام عروسي

مراسم عروسی

  یکی از مجالس سرور، «مراسم جشن عروسی» است. به نظر می‌رسد احکامی‌ در این زمینه قابل طرح و یادآوری است که به لطف خداوند آن‌ها را در ضمن نکاتی ذکر می‌نماییم:  

 


 

    یکی از مجالس سرور، «مراسم جشن عروسی» است. به نظر می‌رسد احکامی‌ در این زمینه قابل طرح و یادآوری است که به لطف خداوند آن‌ها را در ضمن نکاتی ذکر می‌نماییم:

 

نکته اول، مراسم بله برون

در مراسم بله برون که برای برخی توافقات و نیز برای «نشان‌گذاشتن‌« برگزار می‌گردد، باید به دو مطلب توجه شود:

 1ـ مهریه و نیز شرایط ضمن عقد به‌طور کامل مشخص گردد تا در آینده سوءتفاهم به وجود نیاید و خدای ناخواسته در آینده اختلافی واقع نشود.

2- نباید داماد نزد عروس حاضر شده انگشتر را در انگشت وی قرار دهد؛ زیرا این دو هنوز باهم نامحرم هستند. بلکه نشان‌گذاری و انگشتر به‌دست عروس قرار دادن باید از جانب یکی از خانم‌ها یا یکی از محارم عروس صورت گیرد، نه از جانب داماد و یا هر نامحرم دیگر.

 

نکته دوم، تنها سبب محرمیت

توجه داشته باشیم که آن‌چه سبب حلال شدن زن و مرد بر یکدیگر می‌شود، فقط عقد شرعی است. مقصود از عقد شرعی، صیغه خاص عربی (جمله انکحت و مانند آن‌که باید با تمام شرایط و نیز همراه قبلت باشد) است که باید به‌طور صحیح خوانده شود. بنابراین، خواستگاری کردن، ثبت محضری، قرار ازدواج گذاشتن، شیرینی خوردن، نشان‌گذاشتن، صحبت‌های مقدماتی عروس و داماد برای آشنایی بیشتر خانواده عروس و داماد، راضی بودن دختر و پسر، این موارد سبب محرمیت نمی‌شود.

تنها سبب محرمیت، اجرای صیغه عقد شرعی بین زوجین است، اعم از این‌که خودشان بالمباشرة صیغه عقد را بخوانند یا وکیل آن‌ها.

 

نکته سوم، حفظ احترام ایام حزن ائمه(ع)

نکته دیگری که لازم است در مورد مجالس جشن عروسی توجه شود، برگزار نشدن این مراسم در ایام حزن پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) می‌باشد؛ بر این اساس، مناسب است پیش‌بینی روزی که قرار است مجلس جشن برگزار شود صورت گیرد تا مجلس سرور در ایام شهادت یا سوگ رسول‌خدا(ص) و خاندان آن‌حضرت(ع) واقع نشود.

امیرالمؤمنین علی(ع) فرمودند: خداوند توجهی به زمین نمود، آن‌گاه ما را برگزید و نیز شیعیان ما که ما را یاری می‌کنند، آنان در خوشحالی ما خوشحال می‌باشند و در حزن ما اندوهناک؛ آن‌ها اموال و جان‌های خود را در راه ما بذل می‌نمایند، ایشان از ما و ما از ایشان هستیم. (بحارالانوار/۴۴/287)

 


ادامه مطلب
[ شنبه سی ام خرداد 1394 ] [ 14:47 ] [ سادات موسوی ]

توجه

این مواد غذایی را دوبار گرم نکنید


آشنایی با غذاهای یکبار مصرف, دلایل گرم نکردن مجدد غذا با گرم کردن مجدد بعضی مواد غذایی مواد سمی و خطرناکی تولید می شود


برخی از غذاها بعد از گرم کردن دوباره یک سری مواد سمی و خطرناک تولید می کنند که برای بدن خطرناک است.

اغلب دیده می شود که افراد باقی مانده غذای خود را فریز کرده و بعد مجدد آن را مصرف می کنند. اگر چه در برخی موارد، این کار اشکالی ندارد اما گاهی سلامت افراد را تهدید می کند. به گفته متخصصان نگه داری باقی مانده غذاها و گرم کردن مجدد آنها خطرات جدی را برای بدن به همراه دارد. واقعیت این است که برخی غذاهای خاص پس از دوبار گرم کردن هیچ گونه ارزش غذایی ندارد.


ادامه مطلب
[ پنج شنبه بیست و هشتم خرداد 1394 ] [ 12:3 ] [ سادات موسوی ]

رمضان

[ پنج شنبه بیست و هشتم خرداد 1394 ] [ 11:41 ] [ سادات موسوی ]

پاي مرغ

معجزه پای مرغ

 

روش مصرف پای مرغ,خواص درمانی پای مرغ


این بار و در این مطلب قصد معرفی یکی از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین D و همچنین معرفی خواص درمانی این ماده غذایی که شاید تا به امروز خیلی از ما ها با شنیدن اسم آن مشکل داشتیم چه برسد به مصرف آن،خواهیم پرداخت.

 

طبق تحقیقات انجام شده”پای مرغ” حاوی بسیاری ازپروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی و حیاتی است که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست. از همین جهت به افرادی که دچار مشکلاتی مانند :خمیدگی که ناشی از کمبود کلسیم است، پوکی استخوان، آرتروز،نرمی استخوان(راشیتیسم) در کودکان و بزرگسالان، روماتیسم، شکستگی استخوان و به طور کلی تغییرات ساختمانی در استخوانها و نیز اختلال عملکرد عضلانی ناشی از کمبود کلسیم و ویتامین D را می توان با ااستفاده از این ماده غذایی درمان کرد، که در ادامه به خواص درمانی و روش مصرف آن خواهیم پرداخت.

بسیاری از پزشکان تغذیه و همچنین پزشکان جراح اورتوپدی در بسیاری موارد استفاده از سوپ های مختلف حاوی عصاره پای مرغ را به بیماران خود توصیه می کنند


ادامه مطلب
[ شنبه بیست و سوم خرداد 1394 ] [ 22:3 ] [ سادات موسوی ]

خواص دانه ها

خواص و فواید جادویی برخی از تخمه ها


خواص انواع تخمه ها, خواص و فواید تخمه ها


تخمه ها مانند ماهی ها از نظر امگا ۳ غنی اند. امگا ۳ موجود در تخمه ها به کاهش بی نظمی های ضربان قلب، تری گلیسرید خون، خطرات تشکیل لخته، سرعت سخت شدن شرایین، خطر فشارخون بالا و کاهش سرطان و اختلالات رفتاری در جوانان کمک می کند و برعکس امگا۳ های دارویی، خطر مسمومیت ندارند. تخمه ها منبع غنی چربی هستند که هنگام رسیدن، مقدار زیادی از نشاسته خود را از دست می دهند و به میزان چربی آنها افزوده می شود. از نظر نوع چربی هم دارای اسیدهای چرب اشباع و غیراشباع هستند که البته مقدار اسیدهای چرب غیر اشباع (مفید) آنها بیشتر است… در ادامه ایمیل به خواص برخی از انواع تخمه ها اشاره می کنیم.


ادامه مطلب
[ شنبه بیست و سوم خرداد 1394 ] [ 21:50 ] [ سادات موسوی ]